До уваги внутрішньо переміщених осіб!

Відбулися зміни у Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня  2022 р. № 332.

Починаючи з травня 2022 р., допомога на проживання надається  внутрішньо переміщеним особам, які:

  • які перемістилися тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  • у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій України за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

З 5 травня 2022 року заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводу законного представника, може подавати від її імені:

– особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки), за наявності документа, що підтверджує сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною, виданого службою у справах дітей за місцем звернення;

– особа, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину, що підтверджується письмовою заявою одного із законних представників, завіреною органом опіки та піклування;

– особа, до сім’ї якої тимчасово влаштовано дитину, яка залишилися без батьківського піклування (за наявності копії наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування).

Виплата допомоги такій дитині здійснюється починаючи з березня 2022 р. у разі звернення за її наданням до 15 травня 2022 р. включно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги “єПідтримка” або на  номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника.

Управління соціального захисту населення також нагадує, що відповідно до п. 7  ПКМУ від 1 жовтня 2022 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», такі особи мають обов’язок повідомити:

  • про зміну місця проживання уповноваженому органу за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання;
  • уповноваженому органу за місцем отримання довідки про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання не пізніш як за 3 дні до від’їзду або протягом 3-х днів після повернення до покинутого постійного місця проживання.

З травня 2022 року Порядком оформлення та видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи передбачено:

«П. 9¹. Заявник має право подати до уповноваженого органу повідомлення про зміну фактичного місця проживання/перебування або про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання (далі – повідомлення) через Портал Дія».