проїзд пільгових категорій

До уваги громадян, які мають право на пільговий проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км)!

З 01.01.2019 року діє Порядок виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) у новій редакції, затверджений сесією Полтавської обласної ради від 21.12.2018 № 962.
Зміни, які введені в дію з 01.01.2019:
1) Для виплати компенсації за проїзд пільговик звертається, не пізніше шести місяців з дня здійснення поїздки за місцем перебування на обліку в ЄДАРП до органів соціального захисту населення.
2) З 01.01.2019 підставою для відшкодування вартості проїзду на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування є виключно фіскальний чек із зазначенням прізвища, ініціалів пільговика та номера посвідчення.
У разі здійснення поїздки з районних центрів області, де відсутні автостанції, або через автостанції області, з яких не проводяться відправлення на міжобласних маршрутах загального користування (станом на 01.12.2018 – смт. Чутове, м. Гребінка, смт. Диканька, смт. Козельщина, смт. Машівка, м. Решетилівка, смт. Шишаки), для виплати компенсації подається проїзний квиток за формою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 № 503 та додається виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців про включення перевізника до ЄДР).
При цьому, квитки зразка, затвердженого наказом Мінтрансзв’язку від 25.05.2006 № 503, подані пільговиками до управління підлягають подальшому (з 01.01.2019) відшкодуванню за наявності наступних підстав:
• послугу отримано у 2018 році в перевізника на міжміському та міжобласному автобусному маршруті загального користування (регулярні пасажирські перевезення);
• дотримання заявником терміну звернення за відшкодуванням (не пізніше шести місяців з дня здійснення поїздки);
• не перевищення встановленої пунктом 3 Порядку кількості поїздок (не більше 120 поїздок на рік; для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю- не більше 75 поїздок на рік, у період з 1 жовтня по 15 травня.);
• відповідність квитка типовій формі, затвердженій наказом Мінтрансзв’язку від 25.05.2006 № 503.

Крім того, повідомляємо, що існує можливість для пільгових категорій виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом відповідно до Порядку на підставі проїздних квітків, виданих автомобільними перевізниками «Авто люкс» та ТОВ «Гюнсел» за умови зазначення у них прізвища, ініціалів пільговика та номера посвідчення (див. Зразки).

За довідками звертатися за телефоном – 44572.