Пільги

Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги

Відповідно до Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117, для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає місцевому управлінню праці та соціального захисту населення:

  • довідку про склад сім’ї;
  • копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням оригіналів цих документів);
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів;
  • пред’являє паспорт;
  • надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.

Пільговик, який має право на конкретну пільгу згідно з кількома законами України, включається до Реєстру як пільговик, що користується цією пільгою згідно з одним Законом України за його вибором.
У разі зміни місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, яку обслуговує місцеве управління праці та соціального захисту населення, пільговик або його законний представник повинен повідомити його про це письмово.

У разі зміни зареєстрованого місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик знімається з обліку в управлінні праці та соціального захисту населення за попереднім зареєстрованим місцем проживання та стає на облік за новим зареєстрованим місцем проживання.

У разі коли у складі сім’ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Реєстру інформації, він повідомляє про це у місцеве управління праці та соціального захисту населення.

 

 

Про надання пільг з 1 травня 2016 року!

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 р. № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (набрала чинності з 30.04.2016 р.) (далі – Постанова) внесено зміни зокрема до:
– Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Українивід 04.06.2015 р. № 389.
Зазначеною Постановою передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії ім. не нараховуються пільги.
Постановою внесено наступні зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Пільги надаються протягом 12 місяців, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
З 1 січня 2016 року розмір податкової соціальної пільги складає 1930 грн.
При визначені права на отримання пільг до сукупного доходу сім’ї включаються нараховані:
– пенсія;
– заробітна плата;
– грошове забезпечення;
– стипендія;
– соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
– доходи від підприємницької діяльності;
– допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.
Не переглядається право осіб на отримання пільг, якщо не закінчився термін, на який визначене відповідне право. Для інших осіб, а також після закінчення терміну, на який було визначене право, визначається право на отримання пільг на наступні 12 місяців.

 

До уваги громадян пільгових категорій!

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» змінено  порядок надання пільг. З 01.07.2015 р. пільги надаються з врахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї за попередні шість місяців.

З 01 січня 2017 року розмір податкової соціальної пільги складає 2240,00 грн.

При визначені права на отримання пільг до сукупного доходу сім’ї включаються нараховані:

–    пенсія;

–    заробітна плата;

–    грошове забезпечення;

–    стипендія;

–    соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

–    доходи від підприємницької діяльності;

–    допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

Не переглядається право осіб на отримання пільг, якщо не закінчився термін, на який визначене відповідне право. Для інших осіб, а також після закінчення терміну, на який було визначене право, визначається право на отримання пільг на наступні 12 місяців.

Непрацюючим пенсіонерам пільги будуть перераховані автоматично. Іншим категоріям пільговиків, пільги яких залежать від розміру сукупного доходу, для визначення права на пільги необхідно терміново звернутися до відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення (вул. Миру, б. 29, колишній д/с «Світлячок», каб. 11) для заповнення декларації та подачі необхідних документів.

Перелік окремих категорій громадян, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу:

– учасники війни;

–  особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону;

–  жертви нацистських переслідувань;

–  діти війни;

–  особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3;

–  дружини (чоловіки) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

–  сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;

– звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби;

–  особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків;

–  пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них;

–  пенсіонери, які раніше працювали медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у таких населених пунктах;

–  пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них;

–  пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них;

–  багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

Нагадуємо, що у разі призначення житлової субсидії пільги не нараховуються.

Додаткова інформація, та можливість попереднього запису на прийом за телефоном 4-45-72.

До уваги ветеранів війни!

Управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської ради Полтавської обл. нагадує ветеранам війни, які мають право на одержання щорічної одноразової грошової допомоги до Дня Перемоги (дата видачі посвідчення до 05.05.2019 р.) та не отримали її у 2019 році, що відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” особам, які ще не отримали зазначену допомогу у 2019 році, необхідно терміново звернутися до відділу персоніфікованого обліку управління та отримати її до 30 вересня 2019 року. При собі мати реквізити рахунку для соціальних виплат, відкритого в будь-якій банківській установі м. Горішні плавні та лист з військової частини (або управління соціального захисту за місцем служби, тощо) про неотримання зазначеної допомоги.

 

            За довідками звертатися за телефонами – 4 45 72, 0971107003, 0992441445.

Download (DOC, 193KB)